X
تبلیغات
زولا

ایمیل های بارانی

داستان های کوتاه ، دانلود آهنگ

روز : چهارشنبه 5 اسفند 1394 ساعت: 00:12

عشق چیست ؟

به نظر شما عشق چیه و چرا بعضی ها را درگیر خودش می کنه؟ عشق یک حس هست ، یک برانگیختگی درونی است، شعله ایی است که فرد را درگیر خودش می کند، عموما افرادی که از احساسات سرشار و غنی اند ، ممکن است دچار علاقه و دل باختگی به شخص دیگر شوند. به نظر من چندین کتاب در مورد عشق نوشته شده .. داستانها از زلیخای عاشق نقل شده است.. بسیارند جوانانی که مدعی شده اند که عاشق اند و بعد که آن دختر حاضر نشده با آنها ازدواج کند درگیر خشمی شده اند که به آن دختر آسیب رسانده اند. حتی در داستان زلیخا ما شاهد این هستیم که زلیخا ، یوسف را به زندان می اندازد و راضی است که محبوبش را شلاق بزنند...؟ به نظر شما عشق واقعی این هست؟ من فکر می کنم بعد که زلیخا دچار پیشرفت روحی شد عشق حقیقی را در سنین میانسالی درک کرد و در جوانی عشقش ، عشق نبود و هوس بود. فرق بزرگی بین هوس ، تمایلات جنسی و عشق وجود دارد و گاه فرد واقعا عاشق نیست و درگیر یک هوس جنسی ناپایدار هست.

من بارها با تاسف مطالبی را در گوشه و کنار شنیده ام:  قتل بر اثر عشق ؛ آسیب رساندن به محبوب بر اثر شنیدن جواب رد خواستگاری ، و غیره .. حال سوالم این است که اینها واقعا عاشق هستند؟ آیا عشق که از احساسات لطیف بشری است ، با خودش قتل و آدم کشی ، خشونت و دیگر آزاری همراه می آورد؟

چگونه است که واژه عشق که از گیاه عشقه گرفته شده و عشقه گیاهی است که دور گیاهی دیگر می پیچد... چگونه است که عشق که به قلب انسان و احساسات پاک و زیبای انسان مرتبط می شود با جرم و خشونت یکی شده است؟

این توهین به عشق واقعی نیست؟ این دروغی نیست که در طی سالها به خورد همه ی زمینیان داده اند؟ چطور می شود باور کرد که کسی عاشق باشد و خوشبختی محبوبش را نخواهد و حاضر شود محبوبش را آزار بدهد تا با او  ازدواج کند؟!! باور چنین مطلبی که دایره اش به داستانهای ما نیز کشیده شده است چگونه مورد قبول همه ی ما قرار گرفته است؟ به نظر من عشق با خودش مهر ، محبت ، ایثار و گذشت می آورد. عاشق واقعی کسی نیست که چون دید معشوقش او را رد کرد درصدد آزار محبوبش بر بیاد. یه عاشق واقعی به محبوبش حق می دهد که هر کسی را دوست دارد در زندگی انتخاب کند. یک عاشق واقعی نمی تواند آزار رسان، ستمگر و بی رحم باشد.

به نظر من بشر نام خود خواهی های خود را در روابط بین زن و مرد ، عشق گذاشته است. خودخواهی عشق نیست، این یک عشق دروغین هست، برچسبی است که خیلی ها به خود می زنند..  بعد هم چگونه می شود باور کرد که فردی که آنقدر خشن باشد که حاضر به آدم کشی شود ، عاشق شود؟ عشق جزو احساسات لطیف و شاعرانه ست. درک عوالم عشق متعلق به کسانی است که روحی دریایی ، قلبی آزموده و ذهنی بی آلایش دارند.

من واقعا دلم می سوزد که واژه ی عشق طی این سالها مورد سوء استفاده قرار گرفته است. دوست دارم یک بار هم شده در این زمینه بگویم. اطلاع رسانی کنم و روشن کنم که عشق چیست؟ عاشق کیست؟ می خواهم با طرح این مقاله به همه ی جوانانی که در آستانه ی زندگی ،بی پروا، در پی آزار دختری برمی آیند یا به کسانی که به فرد مورد علاقه شان اعم از زن یا مرد آسیب می زنند بگویم که عشقتان دروغین است. بروید و خودتان را بهتر بشناسید. به دنبال عشق باشید اما از نوع حقیقی اش.. بدانید که عشق رهگشای شما به جهان معنویت و پاکی است. عشق شما را به سوی خدا رهنمون می کند نه اینکه از شما یک قاتل بی رحم بسازد که مورد لعن و نفرین همه ی آدم ها قرار بگیرید. به امید اینکه خداوند خودشان همه ی ما انسانها را به راه راست هدایت کند. الهی آمین.

 

 


نظرات (1)

چهارشنبه 5 اسفند 1394 ساعت 04:49
مهربان باش شاید فردایی نباشد...
از خوندن مطالبتون استفاده کردم سپاس
به منم سر بزنید افتخاریست
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام. دوست عزیز. از حضور گرم شما در وبلاگم خوشنود شدم. خیلی خوشحالم که مطلبم مورد توجه ی شما قرار گرفته است. حتما به وب شما خواهم آمد، لطف دارید. همواره موفق و شاد و پیروز باشید.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.