X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ایمیل های بارانی

داستان های کوتاه ، دانلود آهنگ

روز : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 ساعت: 21:22

آیا همه ی داستانها زیبا هستند؟ آیا زیبایی و زشتی امری نسبی است و خودمان آن را آفریده ایم؟ چرا بعضی از داستانها بیشتر توجه مان را جلب می کند؟ چه عواملی باعث می شود که یک داستان را پسند کنیم؟ آیا وقتی داستانی را پسندیدیم صحیح است که بگوییم این داستان زیباست؟ خوب معمولا داستانی را زیبا و مورد پسند می دانیم که اصول و قواعد داستان نویسی در آن رعایت شده باشد. داستان شروع خوبی داشته باشد، موضوع و سوژه ی جالبی داشته باشد ؛به خوبی پردازش شده باشد. و در مجموع بتوانیم آن را راحت و روان و سلیس بخوانیم و پایان آن هم جذاب باشد! حال سوال این است که سبک داستان را می شود درهم شکست؟ اخیرا سبک های داستان  کوتاه از کلاسیک به  رئالیسم  و بعد به مدرن و پست مدرن رسیده است. حال سوال من این است که می توان سبکی جدید اختراع کرد؟

بدین گونه من در این نوشته سعی کرده ام که بپرسم می توان اصول و قواعد داستان نویسی را بهم ریخت و داستان کوتاه یا حتی کتاب نوشت؟ آیا این کار داستان را خراب می کند از زیبایی و جلوه می اندازد یا می تواند یک سبک و شیوه ی جدید برای داستان نویسی باشد؟ آیا هدایت که بوف کور را نوشت تمام قواعد را زیر پا نگذاشت؟ بوف کور هدایت را اولین رمان  مدرن ایران دانسته اند. آیا هدایت آگاهانه چنین نوشت یا قلمش بر صفحه ی کاغذ چرخید؟ شاید گذاشت که هر چه در ضمیرش حرکت می کرد بر صفحه ی کاغذ نشیند؟

بدین سان سوال من این است که قواعد داستان نویسی را چرا باید رعایت کنیم؟ آیا می توانیم که این قواعد را به دلخواه خود بهم بریزیم و سبکی جدیدتر بیافرینیم؟ سوالم این است که اگر من امروز پریشان نوشتم می شود اسمش را " پریشان نویسی " بگذارم و داستانم را چاپ کنم؟ یا این ممکن نیست و داستانم خریدار ندارد و باید تابع قوانین داستان نویسی باشد؟


برچسب‌ها: دل نوشته ها

نظرات (0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.